Lata dziewięćdziesiąte / kultura nadmiaru w czasach niedomiaru 10/2013

daniel brzeszcz: wakacje i samochody

Jeśli film to dziewczyna i pistolet, wakacje to kierowca i samochód. Na trasie z Krakowa na Pomorze jeździło się fiatem 125p z ogromną naklejką „PAN AM” na przedniej szybie, później maluchem nieznacznie tylko większym od pontonu, ładą 2107 i wreszcie — polonezem caro plus (z szyberdachem!). Na miejscu — miniaturowymi terenówkami, gokartami i plastikowymi traktorami. W czasach, gdy rok miał jeszcze cztery pory, a Vengaboys można było słuchać nieironicznie, bez samochodu nie było wakacji.

.

Wakacje i samochody (1) Wakacje i samochody (2) Wakacje i samochody (3) Wakacje i samochody (4) Wakacje i samochody (5) Wakacje i samochody (6) Wakacje i samochody (7) Wakacje i samochody (8)

***

daniel brzeszcz — studiuje filologię polską i kulturoznawstwo w ramach MISH na Uniwersytecie Warszawskim. Stypendysta MNiSW i miasta stołecznego Warszawy w latach 2010—2013, laureat Diamentowego Grantu, wyróżniony w Konkursie na Najlepszego Studenta RP. Publikował między innymi na stronach Krytyki Politycznej, E-splotu, „Res Publiki Nowej” i „uniGENDER”, a także w kilku monografiach naukowych. Interesuje się literaturą półwiecza 1860—1910, teorią literatury i kulturą wizualną. Pochodzi z Krakowa, mieszka w Warszawie. Tagi: 1990, TNGHT, daggering, Melro$e Place.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *